30. rocznica powstania NSZZ Policjantów PDF Drukuj Email

alt

Szanowni Państwo!
Koleżanki i Koledzy!


     11 maja 1990 r., dzień po wejściu w życie ustawy z 6 kwietnia 1990 r. o Policji, Sąd Wojewódzki w Warszawie wpisał Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów do rejestru związków zawodowych (postanowienie, Sygn. Akt VII NS Rej zz pz 41/89).
 alt

Rejestracja w Sądzie NSZZ Policjantów przez kpt. Romana Hulę
Źródło: https;//nszzp.pl/wp-content/uploads/2020/05/hula_1_dnp.jpg


     To szczególne wydarzenie sprzed 30 lat jest jednym z tych, które wywarły znaczący wpływ na losy naszej formacji. W 1990 roku bowiem, w wyniku przemian społeczno-gospodarczych naszego kraju, zostało zmaterializowane dążenie wielu funkcjonariuszy do utworzenia odpolitycznionej formacji dedykowanej ochronie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Funkcjonowanie w niej związku zawodowego stało się symbolem zmian ustrojowych, ale i wyraźnym sprzeciwem wobec partyjnej hegemoni. Jakże znamiennym jest fakt, że dokonujący rejestracji w Sądzie NSZZ Policjantów kpt. Roman Hula został później Komendantem Głównym Policji. To najwyższy dowód uznania dla podjętych inicjatyw.
     W tym szczególnym dniu warto pamiętać, że to dzięki postawie i determinacji działaczy związkowych sprzed lat możemy świętować 30. rocznicę powstania NSZZ Policjantów. Działaczy, którzy nie zawahali się w swym dążeniu, mimo, że doskonale pamiętali metody ministra Kiszczaka pacyfikującego niedawne inicjatywy związkowe. Choć dzisiaj wielu wydaje się, że związek zawodowy w Policji to coś normalnego, wypełnianie zdań statutowych nadal wymaga determinacji w osiąganiu kolejnych celów dla dobra nie tylko środowiska zawodowego, ale i bezpieczeństwa, które zapewniamy.
     Z okazji tej okrągłej rocznicy składam Wam oraz waszym bliski najlepsze życzenia. Dążmy do tego, aby kolejne rocznice można było świętować, nie tylko w zaciszu gabinetów, ale wspólnie ciesząc się z osiąganych celów, pozwalających nam jeszcze lepiej służyć naszemu społeczeństwu.  

alt

    Gen. insp. Jarosław Szymczyk wręczył przewodniczącemu NSZZ Policjantów Rafałowi Jankowskiemu złoty medal „Za zasługi dla Policji” nadany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, a także list gratulacyjny z prośbą o przekazanie najlepszych życzeń wszystkim członkom NSZZ Policjantów (w załączeniu). Z kolei szef związków przyznał Komendantowi Głównemu Policji medal z okazji 30-lecia NSZZ Policjantów.
Źródło: http://www.policja.pl/dokumenty/zalaczniki/1/mini/1-341188_m.jpg

     Dziękując za skierowane okolicznościowe życzenia obiecuję, że dołóżmy wszelkich starań, żeby historia NSZZ Policjantów nadal była historią naszej Policji.

altalt

Ze związkowym pozdrowieniem

Przewodniczący
ZSz WSPol NSZZP
mł. insp. dr Aleksander Babiński

 
UROCZYSTE OBCHODY DNIA PODCHORĄŻEGO — WRĘCZENIE MEDALI PDF Drukuj Email

 

Podczas uroczystych obchodów Dnia Podchorążego w Auli im. Władysława Stasiaka WSPol zostały wręczone Medale 100. rocznicy powstania Polskiej Policji. W ręczenia odznaczeń, w imieniu przewodniczącego NSZZP Rafała Jankowskiego dokona mł. insp. dr Aleksander Babiński wraz z nadkom. Wojciechem Olazckim.

Zarząd Szkolny NSZZP wszystkim odznaczonym składa serdeczne gratulacje.

alt

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (DSC_0111.jpg)DSC_0111.jpg 142 Kb
Pobierz (DSC_0124.jpg)DSC_0124.jpg 156 Kb
Pobierz (EKiQtm8W4AAFY6A.jpg)EKiQtm8W4AAFY6A.jpg 60 Kb
Pobierz (EKiQvKQXYAE4Abb.jpg)EKiQvKQXYAE4Abb.jpg 478 Kb
Pobierz (EKiQweHWsAEuhFb.jpg)EKiQweHWsAEuhFb.jpg 366 Kb
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5
©2010 Powered by Minicity.it